Navigation Menu+

Stylowe meble ogrodowe w sklepach Carrefour

Opublikowano: 2018-03-26, poniedziałek

Meble ogrodowe to nieodłączny element wyposażenia ogrodu, tarasu lub po prostu balkonu. Odpowiednio dobrane stanowią nie tylko stylowy element wyposażenia, ale przede wszystkim tworzą wyjątkową przestrzeń, w której relaks unosi się w powietrzu. Żeby jednak ogród czy taras stał się naszym ulubionym miejscem, należy zadbać o odpowiedni dobór mebli. Z gazetką promocyjną sieci Carrefour to zadanie jest wyjątkowo proste, ale mimo wszystko warto wiedzieć, czym powinniśmy się kierować i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Przede wszystkim nie jest istotne to, czy posiadamy ogromny ogród czy skromny, kilkumetrowy balkon. Zasady doboru mebli ogrodowych są bowiem uniwersalne i nie można przyporządkować ich do ściśle określonych kategorii. Warto jednak zwrócić uwagę na przynajmniej jeden z poniższych czynników.

Miejsce

Przymierzając się do zakupu mebli ogrodowych, na starcie powinniśmy ustalić, gdzie je ustawimy. Ważna jest przede wszystkim nawierzchnia, na której będą stały oraz to czy zostaną ustawione pod gołym niebem, czy pod zadaszeniem. W zależności od tego czy mamy do dyspozycji twardą nawierzchnię tarasu czy miękką trawę powinniśmy zwrócić uwagę na nóżki wybranych mebli. W gazetce promocyjnej Carrefour znajdziemy meble odpowiednie dla wszystkich wariantów.

Nawierzchnia twarda nie jest tak wymagająca jak ta trawiasta. Meble, które sprawdzają się w ogrodzie świetnie pasować  będą także na taras czy balkon. Natomiast jeśli szukamy mebli pod nawierzchnię trawiastą, warto przyjrzeć się ich nóżkom, na których będą stały. Najlepiej by były wykonane z materiałów przystosowanych do różnych warunków pogodowych, były stabilne i mogły być narażone na wilgoć. Zatem wybierając meble do ogrodu warto pomyśleć o tych wykonanych z tworzywa sztucznego, które jest bardziej odporne na różne warunki pogodowe i posłużą nam dłużej niż meble wykonane z materiałów naturalnych.

 • Zestaw mebli z technorattanu (sofa, dwa fotele, stolik)– 3599 złotych
 • Zestaw mebli plastikowych TARIFA (imitacja technorattanu, dwa fotele, stolik)– 799 zł
 • Zestaw mebli JAZZ (stolik, dwa krzesła) – 259 zł
 • Zestaw CALIFORNIA (imitacja technorattanu, sofa, dwa fotele, stolik) – 1999 zł

Funkcja

Kiedy już określimy miejsce, warto zastanowić się też nad funkcją, którą mają pełnić nasze meble. Jeśli potrzebujemy dużego stołu z wieloma miejscami siedzącymi, przy którym będziemy mogli grillować ze znajomymi, nasz wybór powinien paść na:

 • Zestaw obiadowy DELANO (stół, dwie sofy, dwa fotele z poduszkami) – 1099 złotych
 • Komplet mebli z technorattanu MADERA (stół, osiem foteli) – 1699 złotych
 • Zestaw obiadowy CASA LOMA  (stół, cztery krzesła) – 1599 zł

Z kolei, jeśli poszukujemy wyłącznie wygodnego leżaka, w którym będziemy mogli się spokojnie relaksować, odpoczywać oraz opalać to idealne będą:

 • Ogrodowy hamak podwieszany – 499 złotych
 • Fotel obrotowy – 799 złotych
 • Hamak podwieszany z technorattanu – 599 złotych
 • Fotel z technorattanu – 699 złotych

Materiał

Najpopularniejszym materiałem obok technorattanu jest oczywiście drewno. Odpowiednio zaimpregnowane i konserwowane może służyć nawet przez kilka sezonów, przez co jest naprawdę dobrą inwestycją. Drewno jest naturalny materiałem, który świetnie prezentuje się  na tle zieleni trawnika. W gazetce promocyjnej Carrefoura znajdziemy bardzo ciekawe drewniane zestawy:

 • Zestaw mebli drewnianych RESTON (stół, ławka, dwa fotele) – 299 złotych
 • Zestaw mebli drewnianych (sosna impregnowana, dwa krzesła, ławka, stół) – 869 złotych
 • Zestaw mebli z drewna akacjowego (stolik, sofa, dwa fotele z poduszkami) – 899 zł
 • Fotel bujany z drewna akacjowego – 289 złotych
 • Zestaw balkonowy drewniany (drewno bukowe, stół, dwa krzesła) – 229 zł
 • Zestaw mebli balkonowych (drewno akacjowe, stół, cztery krzesła) – 499 zł

Dodatkowe akcesoria

Poza meblami w ogrodzie czy na tarasie przydadzą się dodatkowe akcesoria. W bardzo słoneczne dni czy podczas niespodziewanego deszczu świetnie sprawdzi się parasol ogrodowy (199 zł). Ważne jest także oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem są lampki słoneczne, które z łatwością wbijemy w trawnik lub w doniczkę. Jeżeli zależy nam na stworzeniu klimatu zainwestujmy w kolorowe lampiony LED (19,99 zł/szt.) czy też lampki cotton balls, które dadzą nam łunę łagodnego światła. Z powodzeniem można wykorzystać także lampki choinkowe.

W ogrodzie czy na tarasie warto pomyśleć także o miejscu na przechowywanie akcesoriów, narzędzi czy poduszek. Dobrze jest zainwestować w dużą skrzynię, pojemną szafkę czy wybrać meble z możliwością przechowywania. Gdy stworzymy takie miejsce nie będziemy musieli przejmować się tym w jaki sposób zabezpieczyć i schować przed deszczem czy słońcem ogrodowe akcesoria.

 Dziecięca radość

Urządzając ogród czy taras warto pomyśleć o najmłodszych i wyznaczyć dla nich większy lub mniejszy kącik do zabawy lub pokusić się o stworzenie własnego, małego placu zabaw.

W asortymencie Carrefoura znajdziemy wyjątkowe produkty przeznaczone dla dzieci, które sprawią najmłodszym sporo uciechy i pozwolą na świetną zabawę. Szczególnie atrakcyjnie wygląda domek ogrodowy z kuchnią (799 złotych) oraz domek na palach ze zjeżdżalnią (979 złotych). Dla najmłodszych świetnym wyborem będzie piaskownica z zadaszeniem w cenie 139 złotych. Świetną zabawę w ogrodzie wszystkim i małym, i dużym zapewni trampolina ogrodowa o średnicy trzech metrów w cenie 399 złotych. Gdy mamy do dyspozycji mniej miejsca dobrze sprawdzi się drewniana huśtawka (24,99 zł/34 zł) lub plastikowa piaskownica w kształcie muszelki (39,99 zł), którą z powodzeniem możemy przenosić i stawiać w różnych miejscach.  Mieszkańcy bloków, z niewielkim balkonem do dyspozycji, wielką uciechę dzieciakom sprawią kolorowymi krzesełkami (19,99 zł/szt.) ze stolikiem (44,99 zł), które w łatwy sposób stworzą aurę dziecięcego kącika zabaw. Będzie można rysować, spożywać posiłki na świeżym powietrzu lub z wykorzystaniem koca stworzyć, pomiędzy dwoma krzesełkami, małą fortecę.

W bogatej ofercie Carrefoura, każdy odnajdzie swoje wymarzone meble ogrodowe oraz akcesoria. Warto dodać, że sklep oferuje możliwość zakupów na raty 0% (do 10 rat) oraz ciekawe rabaty dla posiadaczy aplikacji ” Mój Carrefour”. Wszystkie produkty zobaczyć możemy w gazetce promocyjnej jak również na kupić w sklepie internetowym eCarrefour.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator