Navigation Menu+

E-grocery Carrefour – zakupy na czas!

Opublikowano: 2020-02-16, niedziela

Dlaczego właśnie Carrefour?

Carrefour dynamicznie rozwija swoją ofertę e-grocery już od kilku lat. Oferta sklepu online jest systematycznie rozszerzana, a zasięg usługi rośnie, obejmując kolejne polskie miasta. Sieć umożliwiła też zamówienie produktów niewymagających chłodzenia do dowolnego miejsca w Polsce. W 2019 r. ze sprzedażą weszła również na Allegro, jeszcze bardziej ułatwiając swoim klientom robienie zakupów w sieci.

Dostawca zawsze na czas

Teraz Carrefour, jako pierwszy dostawca e-grocery w Polsce, wprowadził nowe udogodnienie, dzięki któremu klienci otrzymują SMS z informacją o dokładnej godzinie doręczenia zamówionych produktów.

Jak to działa? Dotychczas klienci, zamawiając produkty, mogli określić datę i dwugodzinny przedział czasowy, w którym kurier ma zjawić się z paczką. Obecnie, kiedy kierowca będzie już w drodze, klienci otrzymają też SMS z określoną godziną jego dotarcia.

Taka precyzja w informowaniu klientów możliwa jest dzięki rozwiązaniu mobilnemu Delivery Menager, które służy do planowania tras kierowców na podstawie danych dotyczących aktualnych warunków na drogach. Aplikacja w czasie rzeczywistym planuje i optymalizuje przejazdy kierowców (tzw. last mile optimization), dzięki czemu do klientów sieci Carrefour  zakupy docierają zawsze na czas. Każdy, kto choć raz czekał na kuriera godzinami, z pewnością doceni taką punktualność.

To nie wszystko. Carrefour wdrożył również do sklepu spożywczego online najnowszą technologię PWA (progressive web apps), która sprawia, że proces zakupowy jest szybszy i wyjątkowo intuicyjny, a oferta bardziej spersonalizowana.

Czy e-grocery zyska na popularności?

Teoretycznie co czwarty Polak robi zakupy spożywcze online. W praktyce często są to zakupy jednorazowe, a regularnie nadal chętniej wracamy do stacjonarnych supermarketów. Online kupujemy jedynie 1% całych zakupów spożywczych. Dla porównania – w przypadku sprzętów elektronicznych jest to aż 20%.

Czy statystyki te będą się zmieniać? Z pewnością tak. Sklepy intensywnie rozszerzają ofertę umożliwiającą robienie zakupów online, a klienci mają coraz mniej czasu, który mogą przeznaczyć na niespieszne zakupy w stacjonarnych sklepach spożywczych. Te dwa czynniki, w połączeniu z wygodą i przyjemnością, jaką daje kupowanie w sieci, sprawią, że coraz więcej osób będzie rezygnowało z przechadzek między półkami w supermarketach na rzecz wrzucania produktów do wirtualnego koszyka z własnego wygodnego fotela.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator