Navigation Menu+

Coraz więcej sklepów Carrefoura otwartych w niedziele niehandlowe

Opublikowano: 2021-10-08, piątek

Carrefour sukcesywnie wydłuża listę sklepów, które są otwarte siedem dni w tygodniu. Francuska sieć nie ustępuje konkurencji i przyciąga klientów omijaniem zakazu handlu w niedziele, ale przy tym – jak zapewnia – nie zapomina o swoich pracownikach.

Carrefour czynny w niedziele już od maja

Zakupy w niedziele w Carrefourze można robić już od maja bieżącego roku. Wszystko dzięki przekształceniu poszczególnych sklepów w placówki pocztowe, co było możliwe za sprawą nawiązania współpracy z firmą kurierską Pointpack. Lista sklepów francuskiej sieci otwartych mimo zakazu handlu stale się wydłuża i aktualnie liczy już ponad 120 pozycji zlokalizowanych przede wszystkim w największych polskich miastach. Do czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedzielę „placówki pocztowe” Carrefoura będą pracować na pełnych obrotach. Dodatkowo dla wszystkich użytkowników aplikacji „Mój Carrefour” sieć dorzuca specjalne kupony w wysokości 10% rabatu na zakupy w weekendy.

Dodatki płacowe dla pracowników Carrefoura za niedziele niehandlowe

W przeciwieństwie do innych sieci Carrefour dba jednak o odpowiednią motywację swojej załogi. Sieć zapewnia, że każdy z pracowników sam decyduje, czy chce pracować w niedziele niehandlowe, a zachętą do tego są dodatki płacowe. Dodatki nie wynikają z przepisów prawa pracy, są wyłącznie dobrą wolą pracodawcy, i wynoszą 30% stawki godzinowej liczonej od minimalnego wynagrodzenia za pracę, co daje 3,70 zł za godzinę. Jednocześnie odmowa podjęcia pracy w niedziele niehandlowe nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami.

Przyjęte przez Sejm zmiany w ustawie zakazującej handlu w niedzielę najprawdopodobniej wejdą w życie dopiero w 2022 roku.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator