Navigation Menu+

Platforma Everli wycofuje się z Polski

Opublikowano: 2024-01-10, środa

Everli, czyli popularna platforma do zakupów w internecie, która obsługuje największe sieci handlowe, wycofuje się z Polski. Informację, które jako pierwszy podał portal wiadomoscihandlowe.pl, potwierdziła włoska centrala Everli.

Everli – z ziemi włoskiej do polski i w drugą stronę

Platforma Everli działała w Polsce od 2019 roku, po tym jak jej włoska spółka-matka, Supermercato24, przejęła start-up szopi.pl. Początkowo notowała na naszym rynku niezłe wyniki, ale ostatnie miesiące przyniosły zdecydowane odwrócenie trendu. Od 2022 roku pojawiały się informacje o coraz gorszej rentowności biznesu, który w międzyczasie został wygaszony na innych europejskich rynkach – w Czechach i we Francji. Początkowo centrala Everli zapowiadała, że polski oddział zostanie utrzymany, jednak coraz gorsze wyniki finansowe ostatecznie wpłynęły na zmianę planów.

Co dalej z zakupami przez internet?

Wyjście Everli z rynku polskiego może znacząco odbić się na komforcie klientów, którzy zakupy spożywcze robią przede wszystkim przez internet. Platforma obsługiwała największe sieci handlowe (Carrefour, Kaufland, Auchan, Netto, SPAR, Biedronka i Lidl), a także wybrane sklepy lokalne i specjalistyczne, dzięki czemu stanowiła ciekawą i praktyczną alternatywę dla tradycyjnych zakupów.

Co ciekawe, nie ze wszystkimi podmiotami Everli miało podpisaną umowę o współpracy, co budziło różnego rodzaju niejasności i spory. Wraz z wyjściem platformy z rynku polskiego wszystkie błyskawicznie znikną, ale to paradoksalnie nie ucieszy klientów, którzy do tej pory korzystali z usług Everli.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator