Navigation Menu+

Intersport zniknie z Polski? Przejęcie coraz bliżej!

Opublikowano: 2023-10-21, sobota

Czy z polskiego rynku już wkrótce zniknie kolejna sieć handlowa? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie sklepów sportowych Intersport Polska, na które zęby ostrzą sobie ukraińska multimilionerka Galyna Fedrowina Gereg i jej mąż Aleksandr. Kiedy przejęcie może zostać sfinalizowane i jaka przyszłość czeka sklepy należące do Intersportu?

Najbogatsi Ukraińcy przejmą Intersport?

Intersport, który od kilku kwartałów notuje regularny spadek obrotów, od dłuższego czasu rozglądał się za nowym inwestorem. Po długich poszukiwaniach w kwietniu bieżącego roku sieć podpisała umowę z firmą EpicentrK, należącą do Galyny Greg oraz cypryjskiego holdingu Paravita Holding Limited. Na jej mocy nowi inwestorzy zadeklarowali zaangażowanie kapitałowe o wartości 10 milionów euro, które zakłada otwieranie nowych sklepów i modernizację już działających placówek.

Kim dokładnie są nowi inwestorzy? Galyna Greg, która jest współwłaścicielką marketów budowlanych Epicentr, to multimilionerka, która dysponuje gigantycznym kapitałem. W 2021 roku Forbes oszacował jej majątek (wspólny z mężem) na 395 milionów dolarów, co dało jej 6. miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

Co dalej z Intersportem?

Po finalnym zatwierdzeniu przejęcia przez UOKiK pierwszym krokiem nowych inwestorów będzie objęcie akcji Intersportu o wartości 3 milionów euro. Akcje zostaną przejęte jako wkład niepieniężny, obejmujący aktywa niezbędne do celów inwestycyjnych.

Na razie nie wiadomo, jakie są dalsze plany ukraińskich inwestorów i czy zamierzają oni zmienić nazwę oraz branding sieci. Biorąc jednak pod uwagę piętrzące się problemy finansowe sieci, każda nowa inwestycja to szansa na przetrwanie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator