Navigation Menu+

BLACK FRIDAY 2019 – co, jak i gdzie kupować?

Opublikowano: 2019-11-18, poniedziałek

Black Friday czyli czarny piątek przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i z roku na rok staje się coraz popularniejszy. I bardzo dobrze, ponieważ z każdą kolejną edycją rabaty, jakie oferują sklepy, zyskują na atrakcyjności. Black Friday to świetna okazja nie tylko dla tych, którzy od dawna planowali coś kupić, ale również dla osób, które po prostu lubią zakupy w dobrych cenach.

Kiedy wypada Black Friday 2019?

Black Friday 2019 wypada 29.11, czyli w piątek poprzedzający jedyną w listopadzie niedzielę handlową. To dobra informacja, ponieważ sklepy i marki często z tej okazji organizują akcje promocyjne obowiązujące przez cały weekend lub nawet tydzień. Oznacza to, że zakupy w najniższych cenach będzie można robić przez 3 lub aż 7 dni (np. drogeria Super-Pharm). W niektórych sklepach Black Friday trwa przez cały miesiąc, a nowe akcje promocyjne ogłaszane są w każdy weekend listopada (np. w sieciach Carrefour i RTV Euro AGD).

Czarny Piątek zwyczajowo rozpoczyna również sezon zimowych wyprzedaży, które potrwają aż do lutego, a w niektórych przypadkach nawet do marca.

Co warto kupić?

Akcje promocyjne dotyczą większości artykułów, jakie można dostać w sklepach stacjonarnych i internetowych. Sprzęt elektroniczny, odzież, zabawki, wyposażenie wnętrz, sprzęt sportowy, kosmetyki, książki – każdy znajdzie coś dla siebie. Najwięcej zaoszczędzisz, kupując sprzęt RTV i AGD, meble i droższy sprzęt sportowy. Im wyższa cena, tym zazwyczaj większa wartość rabatu określonego w procentach. Oczywiście reguła ta dotyczy tylko zakupów, które były zaplanowane i celowo odłożone na czas największych promocji.

Duże przeceny niosą jednak za sobą duże ryzyko. Łatwo dać się ponieść i kupić coś zupełnie niepotrzebnego, tylko dlatego, że było tanie. Jak się przed tym uchronić? Przygotuj listę potrzebnych rzeczy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że faktycznie zaoszczędzisz pieniądze, a nie wydasz więcej, niż zapłaciłbyś, kupując potrzebne rzeczy w regularnych cenach.

Gdzie robić zakupy?

Rabaty na Black Friday obowiązują zwykle zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. A jak lepiej robić zakupy? Stacjonarnie czy przez Internet? Każdy sposób ma swoje wady i zalety. Kupując online, unikniesz kolejek i zaoszczędzisz czas. Natomiast decydując się na zakupy stacjonarne, będziesz mógł zobaczyć i dotknąć produktów zanim dokonasz płatności. Jeśli nie lubisz internetowych zakupów i planujesz rajd po galeriach handlowych, dobra wiadomość jest taka, że z okazji Czarnego Piątku są one otwarte zwykle dłużej – zdarza się czasem, że nawet przez całą noc.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator