Navigation Menu+

Orlen stawia na sklepy bezobsługowe!

Opublikowano: 2023-10-28, sobota

Orlen, śmiało kroczący w ślady Żabki czy Auchan, nieustannie eksploruje nowe możliwości w branży handlowej. Polski potentat naftowy właśnie uruchomił swoją pierwszą samoobsługową placówkę, oferującą szeroką gamę produktów spożywczych oraz napojów. Ten przełomowy koncept dla Orlenu przechodzi obecnie testy, ale plany dalszego rozwoju jasno wskazują, że to dopiero początek zupełnie nowego rodzaju w historii koncernu.

Autonomiczny sklep Orlenu w Warszawie już działa!

Inauguracyjny automat sklepowy Orlenu pojawił się w Warszawie, na Dworcu Autobusowym Warszawa Zachodnia. Już na pierwszy rzut oka przypomina ogromny kiosk, jednak oferuje zdecydowanie bogatszy asortyment: od przekąsek, przez środki higieny osobistej, po owoce i kawę z ekspresu.

Jak nowość od Orlenu wypada w porównaniu z Żabką Nano czy bezobsługowym sklepem Auchan? Największa różnica polega na tym, że nie jest autonomiczną placówką, do której można wejść, a po prostu urządzeniem obsługiwanym z poziomu ekranu dotykowego. Automat posiada dwa stanowiska, dzięki czemu jednocześnie zakupy mogą robić w nim dwie osoby, a płatności dokonuje się kartą lub telefonem. Ponadto jest zasilany przez panele fotowoltaiczne umieszczone na dachu.

Jak Orlen patrzy w przyszłość

Orlen swój sklepowy projekt realizuje we współpracy ze startupem ZINU w ramach programu Orlen Skylight Accelertor. Zaadoptowana strategia zakłada nie tylko rozwój, ale wręcz przełamywanie granic technologicznych, wykorzystując do tego dostępne innowacje. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące czasu trwania testów pilotażowych ani ewentualnej lokalizacji kolejnych automatów Orlenu. Pewne jest za to, że koncern chce stanowić o przyszłości handlu w Polsce.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator