Navigation Menu+

Zwracaj butelki w Biedronce!

Opublikowano: 2022-03-25, piątek

Biedronka oficjalnie wystartowała z nowym projektem – systemem kaucyjnym dla pięciu piw butelkowych wiodących marek. Butelki można zwracać w aż 3150 sklepach sieci na terenie całego kraju.

Oddaj butelki w Biedronce i dbaj o środowisko

Nowe rozwiązanie wprowadzone przez Biedronkę ma pomóc w upowszechnieniu butelek zwrotnych i rozwoju świadomości klientów w tym aspekcie oraz w zwiększeniu ich wygody. Jednocześnie pomoże zadbać o środowisko, na co sieci handlowe kładą obecnie bardzo duży akcent. Początkowo w sklepach Biedronki będzie można zwrócić butelki po piwach następujących marek:

  • Żywiec Jasne Pełne,
  • Warka Classic,
  • Harnaś Jasne Pełne,
  • Namysłów Pils,
  • Kasztelan Niepasteryzowane.

Vouchery lub gotówka za butelki w Biedronce

Co istotne, aby otrzymać kaucję za zwracaną butelkę, nie trzeba mieć przy sobie dowodu zakupu w postaci paragonu. Oddając butelki bez paragonu, kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na zakupy w Biedronce, który będzie ważny przez 100 dni. Zwracając butelki z paragonem, klient odbierze kaucję w gotówce. 

Warto także dodać, że inicjatywa Biedronki ma ogromny potencjał prośrodowiskowy. Tylko w 2021 roku sieć sprzedała 71,5 miliona butelek ww. piw, nie przyjmując butelek zwrotnych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator