Navigation Menu+

Segreguj odpady z Biedronką i aplikacją Sorteusz

Opublikowano: 2023-05-14, niedziela

Nie wiesz, do jakiego pojemnika wyrzucić butelkę po soku, opakowanie po cukierkach lub tackę po wędlinie? To nic, bo z pomocą w każdej chwili przyjdzie ci aplikacja Sorteusz stworzona przez Biedronkę i jej partnerów. Konieczne sprawdź, jak to działa i już dziś zacznij poprawnie segregować odpady.

Sorteusz – bawiąc, uczy i ucząc, bawi

Sorteusz to najnowsza aplikacja mobilna od Biedronki, której głównym celem jest edukacja społeczeństwa w niezwykle ważnym obecnie temacie segregowania odpadów. Jej najważniejsza funkcja to możliwość skanowania kodu kreskowego, co pozwala uzyskać pełne dane na temat opakowania produktu wraz z informacją, co należy z nim zrobić. Dodatkowo Sorteusz jest wyposażony w kalendarz, w którym można wpisać daty odbioru konkretnych frakcji odpadów.

Aplikacja zaprasza także do zabawy poprzez rywalizację. Za każdy zeskanowany produkt oraz dodanie do bazy pozycji, których do tej pory w niej nie było, użytkownik otrzymuje specjalne punkty, umożliwiające zdobycie atrakcyjnych nagród. Ciekawym rozwiązaniem jest także zainstalowana w aplikacji gra, która utrwala mechanizmy związane z poprawną segregacją śmieci.

Nie tylko Biedronka wspiera Sorteusza

Biedronka, jako inicjator projektu, zaprosiła do udziału w nim inne podmioty działające na rzecz proekologicznej edukacji. Partnerami Sorteusza zostały Fundacja PlasticsEurope Polska, Nestle Polska oraz Rekopol – Organizacja Odzysku Opakowań. Aplikację Sorteusz można pobrać za darmo z platform Google Play i AppStore.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator