Navigation Menu+

Ucz się recyklingu z Biedronką i Śmieciarką Miecią

Opublikowano: 2023-06-29, czwartek

Śmieciarka Miecia, czyli interaktywna wystawa Biedronki z ważnym społecznym przesłaniem, wyruszyła w trasę po kraju. W trakcie wakacji odwiedzi aż 8 polskich miast, ucząc ekologii i prawidłowego recyklingu odpadów plastikowych.

Edukacyjne wakacje z Biedronką i Śmieciarką Miecią

Tegoroczna trasa przejazdu Śmieciarki Mieci rozpoczęła się 30 czerwca i potrwa do 19 sierpnia. W tym czasie Miecia, Biedronka i Organizacja Odzysku Opakowań REKPOL, która jest współorganizatorem akcji, odwiedzą następujące miasta:

  • 30.06 i 01.07 – Zakopane (w ramach programu „Czyste Tatry”)
  • 08.07 – Kraków
  • 15.07 – Lublin
  • 22.07 – Stryków
  • 29.07 – Nowy Dwór Mazowiecki
  • 05.08 – Bydgoszcz
  • 12.08 – Puck
  • 19.08 – Świnoujście (w ramach programu „Czysty Bałtyk”).

Śmieciarka Miecia za każdym razem zatrzyma się na parkingu przed wybranym sklepem Biedronki, gdzie będą odbywać się edukacyjne pikniki. Ich głównym celem jest edukacja najmłodszych w zakresie ekologii i recyklingu odpadów plastikowych w ramach programu „ekoWakacje z Biedronką”. Pikniki będą wielkim świętem ekologii połączonym z rozwojowymi grami i zabawami. Na uczestników czeka między innymi interaktywna wystawa zlokalizowana w specjalnej śmieciarce, która przybliża proces recyklingu butelki PET od momentu wyrzucenia jej na śmieci do wyprodukowania nowego opakowania. Oprócz tego w trakcie wystawy będzie można skorzystać ze zgniatarki do butelek i lepiej poznać porecyklingowe tworzywa.

Oddaj butelki, odbierz voucher do Biedronki!

Inną atrakcją przygotowaną przez Biedronkę jest zbiórka butelek plastikowych, za które będą przyznawane bony zakupowe. Za każde 6 oddanych butelek można otrzymać voucher o wartości 1 zł do wykorzystania na zakup wybranego produktu z kategorii napoje w dowolnym sklepie Biedronki. Więcej szczegółów na temat promocji oraz akcji „ekoWakacje z Biedronką” znajdziecie na stronie internetowej biedronka.pl.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator