Navigation Menu+

W Biedronce oddasz niepotrzebną odzież i… zadbasz o ekologię!

Opublikowano: 2021-08-13, piątek

W sklepach Biedronki od pewna czasu można natrafić na różowe kontenery. Skąd się wzięły? To efekt wspólnej akcji popularnej sieci i marki Vanish, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w bardzo ważnej kwestii, jaką jest dbanie o środowisko naturalne. 

Ratuj dzikie rzeki z Vanishem i Biedronką

Akcja realizowana w sklepach Biedronki polega na oddawaniu niepotrzebnych ubrań – właśnie do wspomnianych różowych kontenerów – które w ten sposób zyskają szansę na drugie życie. Zalegających w szafie, ale wciąż zdatnych do użytku ubrań, a także dodatkowych tekstyliów: obrusów, pościeli i zasłon, można w szczytnym celu pozbyć się od 12 sierpnia do 8 września. Zebrane artykuły zostaną poddane segregacji, a te, które będą spełniały regulaminowe warunki, trafią na rynek dóbr z drugiego obiegu lub do recyklingu. Biedronka i Vanish za każdy kilogram tekstyliów wpłacą 1 zł na konto Fundacji Dziko, działającej na rzecz ochrony dzikich rzek w Polsce, które mają bardzo ważne znaczenie dla ekosystemu. 

Ekologia z Biedronką – bądź odpowiedzialny!

Jak duże znaczenie ma nowa akcja Biedronki i marki Vanish? Wystarczy wspomnieć, że wyprodukowanie jednej (!) bawełnianej koszulki o gramaturze 250 g pochłania aż 2 500 litrów wody. Nic więc dziwnego, że branża odzieżowa – zgodnie ze wszystkimi raportami – jest w czołówce tych, które mają wyjątkowo niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.

W ramach nowej akcji Biedronka w swoich sklepach w całym kraju ustawiła aż 500 kontenerów, do których można wrzucać niepotrzebne ubrania. Pełna lista dostępna jest tutaj lub na stronie biedronka.pl.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator