Navigation Menu+

Gotowi do gotowania. Start! Nowe kulinarne show

Opublikowano: 2019-09-30, poniedziałek

Jesienna ramówka TVP zaskakuje nowościami. Każdy znajdzie coś dla siebie –  również miłośnicy kulinarnych rywalizacji. Od 9 września na antenie TVP2 można oglądać nowy program Gotowi do gotowania. Start! Sponsorem show jest Jeronimo Martins – właściciel  sieci sklepów Biedronka.

Formuła programu

Gotowi do gotowania. Start! to polska wersja popularnego, transmitowanego w ponad 20 krajach na całym świecie programu Ready Steady Cook!

W każdym odcinku show konkurują ze sobą dwie drużyny złożone z duetów. Do każdej z nich należą dwie osoby – profesjonalny kucharz (jego twarz możecie znać z innych programów kulinarnych) oraz amatorski miłośnik gotowania. Mają 20 minut, by wspólnie przygotować pyszny i pożywny posiłek, którego koszt nie przekroczy 25 złotych. Na końcu odcinka przygotowane potrawy, poprzez głosowanie, ocenia publiczność obecna na planie. Zwycięzca programu, czyli kucharz amator z drużyny, która wygra rywalizację, otrzymuje voucher o wartości 500 złotych na zakupy w sieci sklepów Biedronka.

Gotowanie z Biedronką

Kucharze przygotowując posiłki, mają do dyspozycji spiżarnię wypełnioną bazowymi produktami marek własnych sieci Biedronka, takimi jak mąka, masło, jajka, proszek do pieczenia, warzywa puszkowane itp. W skrócie – uczestnicy mogą bez limitu korzystać z produktów, które zwykle znajdziemy w szafkach kuchennych w większości polskich domów. Budżet w wysokości 25 złotych przeznaczony jest na dodatkowe produkty, potrzebne do wykonania potrawy. Kucharze amatorzy zazwyczaj wybierają mięsa, ryby, świeże warzywa i owoce czy zioła. Co ciekawe pomysł na potrawę tworzy na bieżąco kucharz profesjonalista podczas trwania odcinka.

Kto, gdzie i kiedy?

Program zobaczycie od poniedziałku do piątku, o godzinie 18:30 na antenie TVP2. Show prowadzi charyzmatyczna Marzena Rogalska.

Gotowi do gotowania. Start! może być wspaniałą inspiracją do eksperymentowania w kuchni oraz skarbnicą szybkich przepisów na proste obiady. Wszystkie przepisy na dania przygotowywane przez kucharzy znajdziecie na oficjalnej stronie programu. Oprócz przepisów publikowane są tam również praktyczne kuchenne porady w formie krótkich filmów oraz zapowiedzi kolejnych odcinków.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator