Navigation Menu+

Zakupy bez wychodzenia z samochodu – Żabka Drive coraz bliżej!

Opublikowano: 2022-11-15, wtorek

Żabka już wkrótce ruszy z nowym konceptem sklepów. Tym razem sieć stawia na osoby podróżujące samochodem, szykując się do uruchomienia formatu Żabka Drive. Pierwsza tego typu placówka najpewniej zostanie otwarta jeszcze w 2022 roku!

Żabka Drive, czyli sklep, jakiego jeszcze nie było

Jako pierwszy o nowym formacie sklepów, przygotowanym przez lidera rynku convenience w Polsce, poinformowały wiadomoscihandlowe.pl. Z informacji portalu wynika, że sam projekt powstawał w ścisłej tajemnicy, a prace nad debiutem pierwszej placówki Żabka Drive są bardzo zaawansowane. Sklep ma być zlokalizowany w Zduńskiej Woli, tuż przy ruchliwej drodze wojewódzkiej z Łodzi do Sieradza, i powinien zostać otwarty w ciągu najbliższych tygodni.

Jak będzie działać Żabka Drive? Model jest w zasadzie identyczny jak w przypadku Drive Thru, w którym działają największe sieci fastfoodowe. Innymi słowy – zakupy w sklepie będzie można zrobić bez wychodzenia z samochodu.

Obecnie rozwijamy mobilne Żabki, które są uruchamiane podczas różnych wydarzeń, a także sklepy sezonowe czy maszyny vendingowe. Naturalną kontynuacją tej drogi była praca nad sklepem w formule drive, gdzie podróżujący będą mogli szybko zakupić np. kawę, hot doga czy zrobić szybkie zakupy śniadaniowe. Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby przekazywać szczegóły na ten temat – czytamy w komunikacie Żabki przekazanym portalowi wiadomoscihandlowe.pl.

Żabka stawia na innowacje

Format Żabka Drive to kolejna innowacyjna inicjatywa sieci. Żabka jest pod tym względem absolutnym liderem wśród sieci handlowych, otwierając się na coraz bardziej nowatorskie rozwiązania. W ostatnich miesiącach, poza formatem Żabka Drive, sieć uruchomiła między innymi EKOmaty, czyli automaty, w których można umieszczać puste butelki plastikowe w zamian za nagrodę, a także sklepy bezobsługowe w formacie Żabka Nano. Jeden z nich pojawił się nawet wfabryce Tesla Gigafactory pod Berlinem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator