Navigation Menu+

Żabka Jush kolejnym dark storem w Polsce

Opublikowano: 2021-10-21, czwartek

Żabka to kolejna sieć sklepów na polskim rynku, która zdecydowała się uruchomić sklepy w formacie dark store. Usługa Żabka Jush wystartowała 21 października i na razie będzie testowana na terenie Warszawy.

Żabka Jush, czyli ekspresowe zakupy online

Popularna sieć, która niedawno na większą skalę postawiła na sklepy w formacie nano, nie ma zamiaru zwalniać tempa. Tym razem Żabka otwiera pierwsze dark store’y pod nazwą Żabka Jush, czyli sklepy, do których klient… nie ma wstępu. Jak zatem robić w nich zakupy?

Dark store’y to sklepy, które formą i sposobem działania przypominają magazyny. Klienci nie mogą do nich wejść, ale mogą kupować w nich online. W sklepach tego typu dostępne są podstawowe artykuły spożywcze, produkty chemiczne, kosmetyki, a nawet drobne akcesoria elektroniczne (np. kable do telefonów). Zamówienia składane są przez Internet, a za ich realizację odpowiadają kurierzy na rowerach, którzy dostarczają zakupione towary w 10-15 minut.

Ciemne sklepy Żabki powstały w ramach wewnętrznego start-upu sieci “Lite e-commerce”. Zakupy w nich robi się w aplikacji mobilnej Żabka Jush, która obsługuje wyłącznie placówki sieci w nowym formacie. Aplikacja działa od 21 października, choć na razie można ją pobrać wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. Wersja na system Android pojawi się w listopadzie.

Dark Store’y Żabki na razie w fazie testów

Nowy format sklepów Żabka testuje na terenie czterech warszawskich dzielnic: Śródmieścia, Starej Ochoty, Woli i Ursynowa. W dark store’ach dostępnych jest aż 1500 produktów z oferty sieci, czas oczekiwania na zamówienie ma wynieść maksymalnie kwadrans. Cały projekt, a w szczególności aplikacja Żabka Jush, ma być rozwijany w oparciu o opinie klientów i docelowo ma pojawić się w kolejnych miastach.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator