Navigation Menu+

Żabka stawia na innowację Format Żabka Nano coraz bliżej

Opublikowano: 2021-06-02, środa

Czy sieć Żabka przeprowadzi prawdziwą rewolucję na rynku handlu? Niewykluczone, bo właśnie tak należy rozpatrywać koncept sklepów samoobsługowych Żabka Nano, bez sprzedawców, kasjerów i innych pracowników, który niedługo powinien oficjalnie zadebiutować.

Żabka Nano – kiedy i gdzie pojawią się nowe sklepy?

Format Żabka Nano w ramach testów pojawił się już rok temu. Pierwszy sklep tego typu powstał w Poznaniu, obok biura spółki Żabka Polska, i był swoistym poligonem doświadczalnym dla całego konceptu. Testy wypadły na tyle dobrze, że sieć zdecydowała się wdrożyć projekt na dużo większą skalę. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, w drugiej połowie 2021 r. sklepy Żabka Nano  pojawią się w Warszawie i Poznaniu.

Działalność nanosklepów sieci będzie ściśle połączona z aplikacją Żappka. Odpowiednie zapisy niedługo mają pojawić się regulaminie aplikacji mobilnej i będą zawierać szczegółowe zasady korzystania z usługi Żappka Store.

Do Żabki Nano z aplikacją Żappka

Co ważne, nowy format sklepów ma maksymalnie ułatwić i skrócić proces robienia zakupów. Wszystko za sprawą innowacyjnego oprogramowania i specjalnego systemu kamer oraz czujników, dzięki którym za zakupy będzie można płacić bez konieczności podchodzenia do kasy. Płatność zostanie zrealizowana od razu za pomocą usługi Żappka Pay lub karty płatniczej podpiętej do aplikacji mobilnej sieci.

Żappka będzie też niezbędna, aby… wejść do sklepu nano. Po aktywowaniu w aplikacji usługi Żappka Store klient użytkownik otrzyma kod QR, który po zeskanowaniu pozwoli otworzyć drzwi. W początkowym etapie w nowych placówkach nie będą obowiązywały promocje oraz program lojalnościowy (Żappsy), z których można korzystać w standardowych sklepach sieci. Nie zmieni się natomiast model biznesowy – Żabki Nano będą prowadzone nie przez centralne, a we współpracy z franczyzobiorcami.

 

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator