Navigation Menu+

Veganuary 2023: Żabka wspiera dietę wegańska

Opublikowano: 2023-01-03, wtorek

Sieć Żabka dołączyła do inicjatywy Veganuary 2023, której celem jest promocja diety wegańskiej, korzyści, które z niej płyną, oraz zwiększenie dostępności produktów i potraw roślinnych. Motywem przewodnim akcji popularnej sieci jest hasło „Jedz, jak lubisz, a my damy ci roślinną opcję”. Dodatkowo w ofercie Żabki pojawiły się nowe produkty roślinne marek własnych.

Przejdź na dietę wegańską z Żabką

Jak pokazują liczne badania, dieta wegańska z roku na rok zyskuje na popularności. Skłaniają się ku niej zarówno osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt na farmach i ubojniach, jak również ci, którzy po prostu chcą zrobić coś dla swojego zdrowia. Dieta wegańska może bowiem przynieść szereg prozdrowotnych korzyści, jak między innymi:

  • zmniejszenie ryzyka choroby niedokrwiennej serca,
  • zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL,
  • obniżenie ciśnienia krwi,
  • zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu B,
  • ograniczenie otyłości (niższy wskaźnik BMI),
  • niższa zapadalność na choroby nowotworowe,
  • zmniejszenie ryzyka chorób przewlekłych.

To właśnie na promowaniu tych korzyści koncentruje się kampania Veganuary, która została zapoczątkowana w 2014 roku w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy zachęcają do przejścia na dietę wegańską poprzez podjęcie specjalnego wyzwania, które trwa przez cały styczeń i polega na całkowitym odstawieniu produktów pochodzenia mięsnego oraz zastąpieniu ich roślinnymi odpowiednikami. Statystyki pokazują, że dla wielu uczestników wyzwanie to pierwszy krok do trwałej zmiany.

Produkty roślinne w Żabce

W ramach akcji „Jedz, jak lubisz, a my damy ci roślinną opcję” Żabka wprowadził do swojej oferty nowe produkty roślinne marek własnych: Plant Hunter, Foodini, Dobra Karma i Haps!. Znajdziemy wśród nich między innymi gnocchi szpinakowe z kremowym sosem (13,99 zł), tortillę w stylu latynoskim jak z mięsem i papryczką piri piri (9,99 zł), spaghetti jak bolońskie (11,99 zł), hummus klasyczny (4,60 zł), hummus z falafelem (7,99 zł) czy żelki malinowe z witaminą B12 lub wiśniowo-bananowe (3,50 zł). W ofercie fastfoodowej wciąż dostępny będzie hot dog z parówką roślinną na bazie białka grochu (4,99 zł z aplikacją mobilną Żappka) oraz roślinny burger Weger (5,99 zł przy zakupie dwóch sztuk).

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator