Navigation Menu+

Czas na Kolumbię w Biedronce!

Opublikowano: 2022-03-10, czwartek

Kraina tysiąca kolorów, szmaragdów i aromatycznej kawy – tak najkrócej można opisać Kolumbię uznawaną za jednej z najszczęśliwszych i najlepszych do życia krajów świata. Mało kto jednak wie, że Kolumbia może się pochwalić także wspaniałą i niezwykle smaczną kuchnią, która zaskakuje na każdym kroku. Dzięki Biedronce, która właśnie wystartowała z akcją „Czas na Kolumbię”, możecie poznać wszystkie tajniki kolumbijskiej sztuki kulinarnej.

Tydzień kolumbijski w gazetce promocyjnej Biedronki

Nowa akcja jest promowana w specjalnej gazetce promocyjnej Biedronki pt. „Czas na Kolumbię”. Na jej łamach swoją wiedzą i doświadczeniami z kolumbijską kuchnią dzieli się Aleksandra Andrzejewska, autorka książki pt. „Kolumbia. Polska w krainie tysiąca kolorów, szmaragdów i najlepszej kawy”. Z gazetki promocyjnej możemy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat kraju, jego zasobów naturalnych oraz lokalnych zwyczajów i tradycji. A przede wszystkim, mamy wspaniałą okazję, by poznać kolumbijską kuchnię oraz jej najciekawsze przepisy.

Kulinarna podróż do Kolumbii dzięki Biedronce

Jakie produkty są najbardziej charakterystyczne dla kuchni kolumbijskiej? Przede wszystkim kolorowe i aromatyczne owoce, z których można przygotować prawdziwe cuda. W trakcie akcji „Czas na Kolumbię” w Biedronce kupimy na przykład awokado hass (4,49 zł/sztuka), marakuję (1,99 zł/sztuka), physalis (4,75 zł/100 g) i plantany, czyli tak zwane banany warzywne (7,99 zł/kg).

Dodatkowo do oferty Biedronki trafiły także już gotowe produkty na bazie owoców takie, jak chipsy z plantanów (5,99 zł/85 lub 95 g), guava bits, czyli gęsta pasta pokrojona w kostkę z pulpy owoców gujawy (7,99 zł/140 g), suszony ananas (4,99 zł/30 g), suszone mango (4,99 zł/30 g) czy ziarna kawy w polewie czekoladowej (7,99 zł/25 g).

Co jeszcze wyróżnia kuchnię kolumbijską? Produkty takie, jak ser latino przypominający ser halloumi (12,99 zł/325 g), ser costeno (12,99 zł/325 g), placki arepas z mąki kukurydzianej z dodatkiem nasion szałwii hiszpańskiej i komosy ryżowej (6,99 zł/450 g), paluszki serowe tequenos (15,99 zł/240 g) z pewnością pozwolą poznać jej najciekawsze smaki.

Oczywiście w ofercie Biedronki nie brakuje także kawy w różnych wariantach. Bardzo ciekawie prezentuje się chociażby kawa marki Cafe Quindio o różnych profilach smakowych: karmelowym, czekoladowym i czerwonych owoców (32,99 zł/250 g), a także kawa Gourmet będąca mieszanką ziaren Arabica, Caturra, Castillo i Colombia (35,99 zł/500 g). Idealnym dodatkiem do kawy będzie kolumbijska czekolada (9,99 zł/60 g), bezy mereguitos (9,99 zł/50 g) lub kolumbijskie ciasteczka kawowe (7,99 zł/100 g). Świetną inicjatywą, której szczegóły możemy poznać w gazetce promocyjnej Biedronki, jest także możliwość nabycia ręcznie tkanych w Kolumbii toreb Wayuu w cenie 149 zł/szt. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie społeczności Indian Wayuu.

Akcja „Czas na Kolumbię” w Biedronce potrwa do 16 marca lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator