Navigation Menu+

Zadbają o swoje auto zimą

Opublikowano: 2018-01-23, wtorek

Zima w tym roku długo nie dawała znać o sobie. Obfite opady śniegu i minusowe temperatury w końcu jednak przyszły, a to oznacza, że więcej uwagi musimy poświecić swoim samochodom, szczególnie tym niegarażowanym. Zimą są one narażone na sporo niebezpieczeństw, dlatego warto wiedzieć jak się przed nimi ustrzec. A jednocześnie – zaoszczędzić na mechaniku, lakierniku i zapasowych częściach.

Szczotka i skrobaczka

Zimą podstawowym sprzętem każdego kierowcy jest szczotka i skrobaczka. Oprócz tego niezbędną inwestycją będzie też odmrażacz do szyb, dzięki któremu łatwiej będzie usunąć lód czy szron. Oprócz szyb trzeba pamiętać o odśnieżeniu świateł oraz dachu i maski, gdyż spadający śnieg może być niebezpieczny i utrudnić jazdę i innym kierowcom. Potrzebne rzeczy znajdziej w gazetce promocyjnej sieci Kaufland.

  • Czyścik 2w1 – 12,99 złotych
  • Żarówki samochodowe (2 sztuki) – 24,99 złotych
  • Zestaw odmrażaczy do szyb – 9,99 złotych
  • Pochłaniacz wilgoci – 15,99 złotych
  • Sztyft do uszczelek – 5,99 złotych
  • Płyn do spryskiwaczy – 14,99 złotych/ 5L
  • Olej silnikowy – 49,99 złotych/ 5 L +1 L

Mycie auta zimą – czy można?

O czym jeszcze należy pamiętać? Na pewno o regularnej wymianie płynu do spryskiwaczy. Jeżeli o to nie zadbamy, przewody doprowadzające płyn mogą bardzo szybko zamarznąć. Do największych zimowych dylematów zalicza się za to kwestia mycia samochodu. Czy warto, czy można – te pytania stawia sobie większość kierowców. I słusznie, bo kwestia wbrew pozorom wcale nie jest jednoznaczna. Każdy dbający o samochód powinien pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem będzie mycie ręczne. Zanim jednak się do niego przystąpi, należy dokładnie usunąć zalegający na aucie śnieg. Niezbędne będzie też woskowanie, które zabezpieczy samochód przed szkodliwym działaniem rozsypanej na drogach soli. Auto powinno się myć ciepłą wodą, a po wszystkim dokładnie osuszyć. Nie można również zapominać o zabezpieczeniu zamków i uszczelek. W ten sposób znacząco zwiększymy komfort z korzystania samochodu zimą oraz zabezpieczymy go w odpowiedni sposób. Dzięki temu wiosną będzie gotowy do długich i bezpiecznych podróży.

Informator

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij