Navigation Menu+

Wszystko o karcie Makro

Opublikowano: 2020-05-30, sobota

Makro jest hurtownią Cash and Carry, której oferta jest przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorców. Co prawda sieć ta dziś nie wzbudza już tak wielkich emocji, jak w latach 90., kiedy sklepy wielkopowierzchniowe dopiero stawiały pierwsze kroki, ale nadal atrakcyjne ceny i możliwość zakupów hurtowych przyciąga wielu klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej o zakupach w Makro? Dziś odpowiemy na 12 najważniejszych pytań dotyczących Karty Klienta Makro.

1. Kto może zostać klientem Makro?

Klientem Makro mogą być osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, są przedstawicielami urzędu państwowego lub reprezentują instytucję użyteczności publicznej (np. szkoły lub kościoły).

2. Czy osoby prywatne mogą zostać klientami Makro?

Makro jest hurtownią, której oferta skierowana jest wyłącznie do podmiotów gospodarczych. Klientami sklepów mogą być więc tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą.

3. Czy potrzebna jest karta, by wejść do Makro?

Tak, do sklepu można wejść tylko z Kartą Klienta Makro. Jeśli klient zapomni lub zgubi kartę, może zgłosić się do Działu Obsługi Klienta z prośbą o wydanie karty jednorazowej.

4. Jednorazowa karta Makro – jak to działa?

Jednorazowa karta Makro wydawana jest wyłącznie osobom, które posiadają stałą Kartę Klienta. Karta jednorazowa jest rozwiązaniem, które stosuje się w przypadku zaginięcia lub zapomnienia karty i jest ważna wyłącznie w dniu wydania.

5. Czy w Makro można kupować bez karty?

Nie – zakupy w Makro może robić tylko posiadacz Karty Klienta. W przypadku, gdy klient zapomni wziąć ze sobą karty na zakupy, może wyrobić tymczasową kartę jednorazową.

6. Jak zarejestrować kartę?

Przedsiębiorca, który chce zarejestrować Kartę Klienta, powinien zgłosić się do Działu Obsługi Klienta. Istnieje również możliwość przeprowadzenia rejestracji online – wtedy na adres mailowy przesyłany jest numer klienta, który należy wprowadzić do aplikacji mobilnej Makro, która będzie pełniła funkcję wirtualnej Karty Klienta.

7. Czy karta jest imienna?

Karta Klienta Makro jest imienna i może z niej korzystać wyłącznie jej właściciel. Przy wejściu do sklepu klient może zostać poproszony nie tylko o kartę, ale również o okazanie dowodu tożsamości.

8. Ile osób może wejść na jedną kartę?

Na jedną kartę do hali Makro mogą wejść dwie osoby – właściciel, czyli osoba, na którą karta jest zarejestrowana oraz osoba towarzysząca.

9. Jak długo ważna jest karta?

Karta wydawana jest bezterminowo. Należy pamiętać jednak o tym, że jeśli karta nie będzie używana przez dwa lata (lub w przypadku firmy nowo zarejestrowanej przez rok), może zostać zablokowana. W każdym momencie jednak na życzenie właściciela można odblokować kartę. Karta traci ważność również w przypadku zawieszenia lub likwidacji działalności gospodarczej.

10. Czy istnieje wirtualna karta Makro np. w aplikacji Makro?

Klienci mogą korzystać z tradycyjnej Karty Klienta Makro lub z karty wirtualnej, czyli skonfigurowanej aplikacji mobilnej Makro z wprowadzonym numerem klienta.

11. Złota karta Makro – jak ją zdobyć i jakie niesie ze sobą korzyści?

Złota Karta Makro to prestiżowe wyróżnienie, które daje dodatkowe korzyści, takie jak:

  • możliwość korzystania ze specjalnego pokoju z dostępem do Internetu, idealnego do spotkań biznesowych,
  • codzienne świeże przekąski i napoje,
  • zadaszone, dedykowane miejsce parkingowe,
  • oddzielne wejście bezpośrednio z zadaszonego parkingu,
  • wydzielona kasa, czyli zakupy bez kolejek,
  • rabat na stacji paliw.

O status Złotego Klienta mogą starać się klienci, którzy spełniają jeden z poniższych progów zakupowych:

  • 75 tys. netto rocznych wydatków dla klientów z segmentu HoReCa,
  • 100 tys. netto rocznych wydatków dla klientów z segmentu SCO,
  • 150 tys. netto rocznych wydatków dla klientów z segmentu Traders

Czy do Makro można wejść z dzieckiem?

Od poniedziałku do piątku do Makro mogą wchodzić tylko osoby, których wzrost wynosi minimum 140 cm. Przepis ten dyktowany jest względami bezpieczeństwa – konstrukcja wózków widłowych, które poruszają się po halach, uniemożliwia operatorowi pełną widoczność poniżej tej wysokości. W weekendy natomiast, kiedy praca wózków widłowych jest ograniczona, klienci mogą wybrać się na zakupy razem z dziećmi.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator