Navigation Menu+

Nowa książka Lidla „Jeść zdrowiej – warzywa i owoce” – jak ją zdobyć?

Opublikowano: 2018-11-16, piątek

Tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia sklepy Lidl proponują swoim klientom nową książkę „Jeść zdrowiej – warzywa i owoce”. Książka powstała we współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia. Do stworzenia książki zaproszono znanych i cenionych kucharzy oraz specjalistów. Wśród nich znaleźli się między innymi Daria Ładocha, Kinga Paruzel, Paweł Małecki oraz Karol Okrasa, którzy na co dzień współpracują z marką.

Nowa piramida zdrowia czyli jak jeść zdrowo i smacznie

Jeszcze niedawno podstawą piramidy żywienia były produkty zbożowe czyli makarony, ryże, kasze oraz pieczywo. Teraz ich miejsce zajęły warzywa i owoce pełne witamin, antyoksydantów i składników mineralnych. To one w połączeniu z codzienną dawką ruchu mają zapewnić nam zdrowe i długie życie. Powinny one stanowić połowę dziennego wyżywienia każdego człowieka. Przy czym trzy czwarte tej ilości powinny stanowić warzywa, a jedną czwartą owoce. Oczywiście nie należy rezygnować z produktów zbożowych. Jednak warto pamiętać by wybierać te bogate w pełne ziarno makarony, kasze czy brązowy ryż, ponieważ są cennym źródłem błonnika pokarmowego. Kolejne piętro to nabiał i produkty mleczne. Należy spożywać je ze względu na zawartość wapnia i witaminy D, której niedobory odczuwamy szczególnie jesienią i zimą. Dalej znalazły się źródła białka czyli mięso, ryby, jajka i rośliny strączkowe. Na samym szczycie ulokowały się orzechy i zdrowe tłuszcze takie jak nierafinowany olej rzepakowy, oliwa z oliwek czy olej lniany. Natomiast podstawowym napojem każdego zdrowo odżywiającego się człowiek powinna być woda.

By czuć się lepiej i jeść zdrowiej nie zapominajmy o magicznych kiszonkach. Poza znanymi powszechnie ogórkami i kapustą kisić możemy praktycznie wszystkie warzywa korzenne, a następnie wykorzystywać je w sałatkach czy zdrowszych wersjach kanapek. Alternatywą soli mogą stać się pyszne zioła, a słodyczy owoce i orzechy. Jednak jeżeli nie możemy wytrzymać bez słodkich przysmaków lepiej upieczmy my je sami. Z pewnością będą o wiele zdrowsze niż te kupione.

Dobrym pomysłem na zróżnicowanie diety oraz wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców  jest podpatrzenie przepisów na posiłki u wegetarian i wegan. Takie osoby świetnie radzą sobie z codzienną dietą warzywno – owocową.

Co znajdziemy w środku?

Książka „Jeść zdrowiej – warzywa i owoce” w swoim środku kryje przede wszystkim świetne przepisy na potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców. Ponad sześćdziesiąt przepisów na pyszne dania opatrzonych zostało przydatnymi tabelami wartości odżywczych. W książce znalazły się również porady i wskazówki sporządzone w oparciu o nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Nowa książka Lidla zachęcić ma klientów sklepu do jeszcze lepszego odżywiania oraz dbania o swoje zdrowie.

Jak zdobyć książkę?

Zasady promocji są bardzo proste. Wystarczy zrobić sześć razy zakupy za minimum 50 złotych. Będzie to równoznaczne z zebraniem sześciu naklejek. Książkę odebrać można w kasie sklepu Lidl. Akcja trwa od 13 listopada do 8 grudnia 2018 roku lub do wyczerpania zapasów. Cały regulamin akcji promocyjnej znajduje się na stronie www.lidl.pl.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator