Navigation Menu+

Lody stworzone przez sztuczną inteligencję w Lidlu

Opublikowano: 2023-08-05, sobota

Źródło: Willisch (mat. prasowe)

Sztuczna inteligencja, która w ostatnich miesiącach rozwija się w bardzo szybkim tempie, znajduje coraz więcej zastosowań w życiu codziennym. Najświeższy przykład znajdziemy w najnowszej gazetce promocyjnej Lidla, do której trafiły… lody opracowane właśnie przez AI. Koniecznie sprawdźcie szczegóły tego przełomowego projektu!

Lodowy przełom od Willisch i Lidla

Lody, stworzone przez sztuczną inteligencję, które trafiły do oferty Lidla, wyprodukowała firma Willisch, współpracująca z siecią od dłuższego czasu. Jej właściciele wprost zadeklarowali, że pomysł zrodził się z chęci zagospodarowania boomu na AI, który stale przybiera na sile. Cały proces polegał na wprowadzeniu składników do narzędzia korzystającego ze sztucznej inteligencji, które zaproponowało najlepszy możliwy smak: popcorn z karmelem. Nowe lody otrzymały też nietuzinkową nazwę – Popcornium Karmelotron.

Sztuczna inteligencja produkuje lody dla Lidla

Zaangażowanie AI nie ograniczyło się wyłącznie do skomponowania nowego smaku lodów. Specjalistyczne narzędzie, które wykorzystuje Willisch, opracowała także szereg działań marketingowych użytych do promocji produktu.

Sztuczna inteligencja wygenerowała tyle niesamowitych grafik, że nie chcieliśmy ograniczać się tylko do jednego wariantu. Tak oto powstały trzy kubki z abstrakcyjnymi, kosmicznymi grafikami oraz jeden kubek, na którym znajdują się portrety osób z naszej firmy przerobione przez AI na postaci z różnych filmowych uniwersów – tłumaczy Hubert Jezierski z działu marketing Willisch.

Lody opracowane przez sztuczną inteligencję będą dostępne w sprzedaży od 7 sierpnia.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator