Navigation Menu+

Delikatesy Centrum otwarte we wszystkie niedziele

Opublikowano: 2023-05-30, wtorek

Ponad 100 sklepów sieci Delikatesy Centrum będzie otwarta we wszystkie niedziele mimo obowiązującego zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia? Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta – część placówek została przekształcona w… czytelnie.

Delikatesy Centrum obchodzą zakaz handlu w niedziele

Zmiany w sklepach Delikatesy Centrum są oczywiście kosmetyczne. Sieć, obchodząc zakaz handlu w niedziele, sięgnęła po fortel, który jest całkowicie zgodny z ustawą zakazującą handlu. W dokumencie można bowiem przetaczać, że ograniczenie nie obowiązuje w sklepach zlokalizowanych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku. W ten sposób w sklepach Delikatesy Centrum pojawiły się pojawiło się kilka stolików i krzeseł oraz książki. Całość zajmuje dosłownie kilka metrów, a zakupy można robić niejako przy okazji.

Które sklepy Delikatesy Centrum będą czynne 7 dni w tygodniu?

Warto jednak zaznaczyć, że sieć przekształca w czytelnie tylko część swoich sklepów franczyzowych. Zmiany obejmą placówki należące do firmy Rogala, zlokalizowane przede wszystkim w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Jak długo może przetrwać nowe rozwiązanie? Tego nie wiadomo, ale rząd już jakiś czas temu zapowiedział, że kolejne uszczelnienie ustawy jest więcej niż prawdopodobne.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator