Navigation Menu+

Julek Bóbr znów pomaga!

Opublikowano: 2023-11-11, sobota

Źródło: auchan.pl

Jak co roku w okresie przedświątecznym, Auchan organizuje akcję „Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem”. Dochód z tegorocznej edycji trafi do Federacji Polskich Banków Żywności, organizacji promującej postawy przeciwdziałające marnowaniu jedzenia i dostarczającej żywność najbardziej potrzebującym. Sprawdź założenia akcji i dołącz do grona pomagających!

Julek Bóbr został… kucharzem!

Julek Bóbr znów wkracza do akcji i bierze się za naprawianie świata! W tym roku w roli kucharza wspiera Federację Polskich Banków Żywności, podejmując działania promujące ograniczenie marnowania jedzenia i dotarcie z pomocą żywnościową do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

Sprawa ma bardzo duże znaczenie, bo z danych GUS wynika, że aż 1,6 miliona Polaków żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, a co czwarty z ankietowanych nie może sobie pozwolić, by codziennie zjeść ciepły posiłek. Jednocześnie w Polsce co roku marnuje się aż 4,8 miliona ton jedzenia, a najwięcej pochodzi z gospodarstw domowych! Julek Bóbr stanowczo walczy z tymi niekorzystnymi zjawiskami, przekazując nam trzy wskazówki, które pomogą odwrócić niekorzystne trendy:

  1. Sprawdzaj daty przydatności produktów do spożycia.
  2. Unikaj robienia zbyt dużych zapasów żywności.
  3. Dziel się jedzeniem z innymi.

Proste i skuteczne? Właśnie w tym tkwi niezwykłość Julka Bobra!

Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem – cena maskotki

Najważniejszym elementem akcji jest jednak wprowadzenie do sprzedaży maskotek przedstawiających Julka Bobra, które w 90% zostały wykonane z plastikowych butelek poddanych recyklingowi. To właśnie pieniądze z ich sprzedaży trafią finalnie do Federacji Polskich Banków Żywności. Maskotka, którą można kupić w sklepach stacjonarnych oraz sklepie online Auchan, kosztuje 26,99 zł.

Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na kanałach sieci w social mediach: Facebooku, Instagramie i platformie YouTube, a także na stronie internetowej auchan.pl.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator