Navigation Menu+

Lidl i Aldi: sieci nie podniosą stawki VAT na żywność

Opublikowano: 2024-04-03, środa

Zgodnie z decyzją MInisterstwa Finansów, zerowa stawka VAT na żywność obowiązuje wyłącznie do końca marca. Wraz ze startem nowego miesiąca produkty z wielu kategorii spożywczych będą objęte 5% VAT-em, co siłą rzeczy może oznaczać podwyżki cen. Pomocną dłoń do klientów wyciągają jednak sieci handlowe: Aldi oraz Lidl, które zdecydowały się we własnym zakresie zamrozić ceny na dotychczasowym poziomie.

Aldi bierze VAT na siebie

Jako pierwsza o zachowaniu starych cen poinformowała na swojej stronie internetowej sieć Aldi. Zgodnie z komunikatem aż do końca kwietnia zerowym VAT-em będą obłożone produkty z takich kategorii, jak między innymi: pieczywo, świeże mięso, masło, mleko, jajka, mąki, sery, ryże i kasze.  W pierwszym etapie akcja ma potrwać do 30 kwietnia, jednak sieć zastrzega sobie prawo do jej przedłużenia. Więcej informacji na temat promocyjnej oferty można znaleźć na stronie aldi.pl oraz w najnowszej gazetce promocyjnej Aldi.

Lidl mówi „Stop!” nowej stawce VAT

Ruch, który wykonał Lidl, wygląda niemal identycznie. Niemniej popularna sieć, która od tygodni ambitnie rywalizuje z Biedronką o miano „najtańszej w Polsce”, zadeklarowała, że do końca kwietnia nie zmieni cen wszystkich produktów objętych podwyżką stawki VAT do poziomu 5%. Oznacza to, że łącznie nie zmienią się ceny ponad 1600 pozycji z oferty Lidla, w tym owoców, nabiału, mięsa czy wędlin. Szczegóły dotyczące promocji są dostępne w najnowszej gazetce promocyjnej Lidla, a pełna lista przecenionych pozycji na stronie internetowej lidl.pl.

Wiele wskazuje na to, że Aldi i Lidl zapoczątkowały trend, po który sięgną inne sieci handlowe. Podobną promocję ogłosiła już sieć drogerii DM, która zapowiedziała, że nie podniesie cen produktów spożywczych, które ma w swojej ofercie. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na ogłoszenia pozostałych wiodących graczy na rynku handlu detalicznego.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator