Navigation Menu+

Podróż pełna wrażeń czeka – w Lidlu startuje tydzień smaków iberyjskich

Opublikowano: 2021-04-26, poniedziałek

Paleta wrażeń i słońce na talerzu? Takie cuda tylko w Lidlu, gdzie już 26 kwietnia rozpoczyna się tydzień smaków iberyjskich. Których hiszpańskich i portugalskich potraw oraz produktów warto spróbować?

Tydzień smaków iberyjskich w Lidlu – jedzenie to rytuał

Hiszpanie i Portugalczycy uwielbiają jeść. Nie, nie chodzi o to, że pakują w siebie, ile wlezie. Na półwyspie Iberyjskim jedzenie to rytuał. Za stołem spędza się tam bardzo dużo czasu, najczęściej w gronie rodziny lub przyjaciół. Kulinarna sfera życia jest więc bardzo ważna. Potrawy są nie tylko smaczne i aromatyczne, ale także niezwykle kolorowe, wyraziste w smaku i bardzo często okraszone oliwą z oliwek, która króluje podczas wszystkich posiłków. Nic więc dziwnego, że gazetce promocyjnej Lidla reklamującej tydzień smaków iberyjski znajdziemy takie pozycje, jak:

  • portugalska oliwa z oliwek Andorinha (500 ml) – 13,99 zł,
  • oliwa z oliwek premium Olisone (500 ml) – 19,99 zł,
  • hiszpańska oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (750 ml) – 19,99 zł.

Przysmaki kuchni iberyjskiej w Lidlu

Oliwa z oliwek to oczywiście tylko jeden z wyróżników kuchni iberyjskiej. Inne, równie ważne, to wędliny na czele z Chorizo, dojrzewającą kiełbasą wieprzową (cena w Lidlu: 5,99 zł/200 g) i Fuetem, suszoną kiełbasą wieprzową (cena w Lidlu 5,99 zł/170 g). Inne rodzaje wędlin warte spróbowania to:

  • kiełbasa Salchicon – 7,99 zł (2×100 g),
  • szynka Jamon Serrano Gran Reserva – 5,99 zł (70 g).

Trzeci bardzo ważny produkt dla kuchni iberyjskiej to sery. Tych również nie brakuje w specjalnej ofercie Lidla:

  • ser Manchego – 14,99 zł (250 g),
  • ser Seia z mleka krowiego – 9,99 zł (300 g),
  • ser Mahon – 11,99 zł (270 g),
  • portugalski ser z krowiego lub owczego lub koziego mleka – 8,99 zł.

Ponadto w najnowszej gazetce promocyjnej Lidla znajdziemy kilka ciekawych przepisów, które pomogą jeszcze lepiej poznać iberyjskie smaki. Takie dania, jak tortilla z chorizo i serem Manchego, grzanki z tapenadą (pastą z oliwek) czy empanadas z tuńczykiem i oliwkami, to gwarancja kapitalnych doznań smakowych.

Tydzień smaków iberyjskich w Lidlu trwa do wyczerpania zapasów, a z pełną ofertą można zapoznać się w aktualnej gazetce promocyjnej sieci lub na stronie lidl.pl

 

 

Informator