Navigation Menu+

Lidl wprowadza rezerwację zakupów przez Internet

Opublikowano: 2020-05-21, czwartek

Lidl od 23 maja startuje z nowym serwisem, który da możliwość zarezerwowania wybranych produktów online i odebrania ich w sklepie stacjonarnym. Usługa ta będzie dostępna tylko w wybranych placówkach stacjonarnych sieci Lidl.

Sposób na zakupy bez stania w kolejkach

Pandemia skłoniła wiele sklepów do zmodyfikowania swojej oferty i dostosowania jej do panujących warunków. Sporych zmian mogą spodziewać się również klienci sklepów sieci Lidl. Już od 23 maja wystartuje platforma do rezerwacji produktów online. Nie jest jeszcze dostępna szczegółowa lista produktów, które będzie można zamówić. Wiadomo już jednak, że rezerwacji nie będą podlegać wyroby tytoniowe, wysokoprocentowy alkohol, produkty lecznicze oraz preparaty do początkowego żywienia niemowląt.

Nowe rozwiązanie ma umożliwić sprawne, szybkie i bezpieczne robienie zakupów i zminimalizowanie czasu, jaki klienci spędzają w alejkach i kasach sklepów stacjonarnych. Obecnie nie ma informacji, w których placówkach usługa będzie dostępna. Wiadomo jedynie, że nowe rozwiązanie jest już testowane w jednym ze sklepów w Polsce.

Rezerwacje Lidl – jak to działa?

Usługa będzie dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Mojego Konta Lidl. Rezerwacji będzie można dokonywać przez stronę rezerwuj.lidl.pl. W jaki sposób? Wystarczy wybrać sklep, określić datę i godzinę odbioru i zaznaczyć produkty, które mają być skompletowane przez pracowników Lidla. W określonym terminie należy zgłosić się do wybranego sklepu stacjonarnego, okazać potwierdzenie rezerwacji, zapłacić i odebrać zakupy..

Liczy się punktualność, ponieważ każda rezerwacja jest ważna tylko przez godzinę po wskazanym w zamówieniu terminie odbioru. Oznacza to, że jeśli produkty były zamówione na 18:00, paczka będzie czekała na odbiorcę tylko do 19:00 – później zamówienie przepada. Osoby, które trzykrotnie nie odbiorą zamówienia złożonego w danym sklepie stacjonarnym, mogą otrzymać blokadę na kolejne rezerwacje.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator