Navigation Menu+

Książkomaty w Lidlu – sieć wspiera rozwój czytelnictwa

Opublikowano: 2022-02-11, piątek

Przy sklepach stacjonarnych Lidla w Poznaniu pojawiają się książkomaty, czyli urządzenia, w których można… wypożyczyć książkę. Wbrew pierwszym doniesieniom nie jest to jednak sposób na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Sieć we współpracy z Biblioteką Raczyńskich chce w ten sposób wspierać rozwój czytelnictwa.

Zrób zakupy i wypożycz książkę w Lidlu

Umowa o współpracy Lidla i Biblioteki Raczyńskich została podpisana w październiku ubiegłego roku, a jej głównym założeniem jest zapewnienie możliwości korzystania z oferty biblioteki czytelnikom z tych części Poznania, gdzie brakuje jej oddziałów. Specjalne urządzenia – książkomaty – wyposażone w 93 skrytki na książki, dostarczyła firma Arfido, która specjalizuje się w produkcji urządzeń, systemów i rozwiązań ułatwiających oraz usprawniających pracę bibliotek.

Wspólne książkomaty Lidla i Biblioteki Raczyńskich pojawią się przy 11 poznańskich sklepach sieci. Tym samym codzienne zakupy w Lidlu będzie można połączyć z wypożyczaniem książek z bogatego katalogu Biblioteki Raczyńskich.

Lidl otwarty tylko w niedziele handlowe

Nowa usługa w ofercie Lidla nie oznacza jednak, że sieć będzie chciała obejść znowelizowaną ustawę o zakazie handlu w niedziele. Książkomaty będą bowiem ulokowane obok sklepów, co sprawia, że główna funkcja placówek (handel) nie ulegnie zmianie. Co więcej, Lidl jednoznacznie zapowiedział, że od 1 lutego 2022 r. swoje sklepy będzie otwierał wyłącznie wtygodniu oraz w niedziele niehandlowe, a książkomaty to projekt o wyłącznie lokalnym zasięgu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informator